Maleństwo w wieku 20lat

17/08/12 16:37:32

[quote="Nika22":26jfn5ca]Ja też miałam pierwszego ząbka jak miałam 3 miesiace ;) i moja siostra również ;)
To synuś z dużym prawdopodobieństwem też będzie miał, chyba że po tacie odziedziczy :) W każdym bądź razie i pod koniec 1 r.ż. może wyjść pierwszy ząbek, to też jeszcze norma.

Maleństwo w wieku 20lat

17/08/12 16:05:38

Black gdy dziąsła są zaczerwienione i rozpulchnione to pewnie ząbki, ale 3miesiąc to raczej za wcześnie, chyba, że ktoś w rodzinie też tak wcześnie ząbkował, co jest niezwykle rzadkie... Przypuszczam, że marudzenie z innego powodu, a ślinienie to normalny objaw tego etapu rozwoju ;) Ale obserwuj, kto wie... Tu co nieco: [url=http://zabkowanie.wordpress.com/tag/objawy-zabkowania-2/:vqhsb09a]Jak nie pomylić objawów ząbkowania z objawami choroby?[/url:vqhsb09a] [url=http://pediatria.mp.pl/pielegnacja/show.html?id=52700:vqhsb09a]Jak zmniejszyć dolegliwości związane z ząbkowaniem?[/url:vqhsb09a] Jeśli Twoje miasto daje becikowe gminne to w tym samym urzędzie zapewne co ustawowe ;) No i jest jeszcze trzecie becikowe tzw. dodatek z tytułu urodzenia dziecka przy wniosku o zasiłek rodzinny.

***Marcóweczki 2012***

17/08/12 15:47:21

Kalimba a cytuj cutyj, jeśli ma się przydać hehe Pola no rozszyfrowywanie czasem bywa trudne, ale i tak to ja wszystkim w koło tłumaczę o co biega :P Teraz zrozumiałam często powtarzane w rodzinie powiedzenie "Przyjdź z mamą, bo cię nie rozumiem" :lol: Ja chodziłam z tarnowską (9dni, wychodzi 17sierpnia), trasa trochę drogą, trochę lasem, ale z tego co pamiętam było bezpiecznie, na postojach wszystkie grupy razem. A ta rodzinna to w krakowskiej z dominikanami (7dni i wcześniej wychodzi więc i można liczyć na cieplejsze noce jeszcze - 3sierpnia). Nie wiem jaka trasa, ale czasu mam sporo do sprawdzenia itd, zobaczymy czy nie skończy się na planach. Ja gluten też raczej będę podawać w kaszkach jak jimka, z Anielą zabawa w dodawanie do mleka czy zupek nie przeszła, nie chciało mi się :P Znikam na kawkę, miłego popołudnia :!: :!:

***Marcóweczki 2012***

17/08/12 11:02:48

Ahh u nas w tym roku 3 rocznica i 7 lat razem, ale ten czas leci! Kalinqa będzie dobrze! Na pewno Twoje kwiaty będą lśnić i zachwycać! Dzięki za życzenia, no tak, dziś stuknęło mi ćwierćwiecze heheehe :lol:

Maleństwo w wieku 20lat

17/08/12 10:50:29

Witam! Qwerty gratulacje dla córci, szybko opanowała chodzenie :) Black gratuluję małej chrześcijanki! Joanna piękna córcia! Kalinqa Tomaszek potrafi nie spać cały dzień?? To musi być hardcore! Twardy chłop z niego! U nas ok. U Asi w wielkim skrócie: kupa raz w tygodniu, nadal tylko cyc, śpi z 2 razy w dzień, trochę częściej je i w nocy też częściej się budzi, ale to pewnie jakiś skok rozwojowy, ew. kryzys laktacyjny więc cycujemy nawet nie liczę i nie pamiętam kiedy :P My chrzciliśmy w ubiegłą niedzielę. Całą mszę ładnie przesiedziała, nie płakała. Przy chrzcielnicy patrzyła na zakonnicę a ona na nią się tak zapatrzyła, że ksiądz musiał ją szturchnąć, by mu podała co trzeba :lol: Po chrzcie zasnęła u taty na rękach i spała do końca mszy. Ale ona przyzwyczajona do mszy i akurat to była jej pora najlepsza, na która zawsze chodzimy i w połowie zawsze zasypia :P Black może gryzaczek jej daj, niech sobie masuje. A dziąsełka ma nabrzmiałe? Może to jeszcze nie zęby. Rączki w buzi teraz to norma :)