Maleństwo w wieku 20lat

19/08/12 17:33:35

Black to zależne od dochodu to dodatek do zasiłku rodzinnego (czyli właśnie tzw. socjalne). Asia nie płacze w nocy, tzn miała tydzień temu dwie noce, gdy nie mogła spać, budziła się co godzinę, dwie, jadła itd, ale nie wiem czy to przez zęby czy przez powrót do domu (byłyśmy tydzień u rodziców). Raczej nie jest bardziej niż zwykle rozdrażniona czy coś... Może póki co :P Na razie jej nie smaruję niczym, nie widzę by jej coś przeszkadzało na tyle by podawać maść, daję jej gryzaka z lodówki. Jak przez te 2tyg nie będzie ząbka, to niech lekarz sprawdzi dziąsełka i oceni :)

Maleństwo w wieku 20lat

19/08/12 13:43:42

Joanna mam nadzieję, że wyniki się poprawią. Kalinqa, Qwerty, Nika jak tam po weselach i grillu? 8) Black co tam u Was, jak mała Zu i jej dziąsełka, widać coś? becikowe załatwione? Pochwalę się, że Jo wychodzą powoli dwie dolne jedynki, więc gryzak w akcji. Ostatnio to ulubiona zabawka :twisted: a najlepsza zimna 8)

***Marcóweczki 2012***

19/08/12 13:31:24

Cześć! Wpadłam tylko życzyć miłej niedzieli :) Odkryłam przyczynę ostatniego marudzenia wieczorno-nocnego. Małej idą ząbki. Widać już dwie jedynki dolne, lekko się już przebiły, czuć pod palcem :) Kryzys laktacyjny też chyba zażegnany, o ile w ogóle był. Od wczoraj piersi znów twarde przed karmieniami. Dobrego dnia! :wink:

porod.......strach..

17/08/12 17:08:09

Daguza strach to normalna rzecz, szczególnie gdy przed Tobą wielka niewiadoma, jaką jest pierwszy poród (i poniekąd kolejne też, bo każdy poród inny). Najlepszym sposobem na zminimalizowanie strachu i oswojenie sytuacji jest zdobycie rzetelnej wiedzy. Czytaj więc, np. na stronach fundacji Rodzić po ludzku, rady położnych, ale czytaj o fizjologii o naturze, nie zagłębiaj się w zawiłości różnych komplikacji, bo one mogą być zawsze, na to wpływu nie mamy. Opowieści innych kobiet też trzeba czytać z przymrużeniem oka, bo wiadomo, dużo w nich emocji (i pozytywnych, i negatywnych) więc czysto obiektywne nie są. Lepiej poświęcić czas na ćwiczenia oddychania i sposoby radzenia sobie z bólem. Rodziłam dwa razy, przed każdym porodem się bałam, ale nie wspominam ich źle 8) Poród także może być piękny, patrz film "Poród w ekstazie" ;) Trzymam kciuki!

***Marcóweczki 2012***

17/08/12 16:55:43

Kalinqa miałam pisać, żebyś się pochwaliła, weszłam nawet by zobaczyć, czy przypadkiem nie dałaś i proszę... Cudne te bukiety :) :!: rumianek lateralizacja ustala się ostatecznie ok. 6-7r.ż. ale już wcześniej się ujawnia, szczególnie prawostronna. Moja starsza córa wygląda raczej na praworęczną (prawa ręka dominuje), nie wiem jak z resztą: oko, ucho, noga ;) Teraz to chyba jednak za wcześnie na określenie czy leworęczny, zapewne łapie jak mu wygodniej, bliżej czy cokolwiek inne :P