Jak się wyregulować?

04/06/12 18:46:25

Możliwe. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że już po sprawie. No dobra, może i sama siebie trochę oszukuję... :lol:

Antykoncepcja hormonalna a ciąża

03/06/12 12:57:54

Hmm... wiesz, nie myślałam w ten sposób. Dzięki. Naprowadziłaś mnie na inny kierunek myślenia :roll:

Jak się wyregulować?

03/06/12 12:56:11

Xezbeth no tak :D Teraz to wiem, bo przed i po porodzie miałam robione badania w szpitalu i okazało się, że jakiegoś hormonu za mało miałam - wyszło im na to, że poród wyszedł mi na dobre. Szczerze, to martwiłabym się tym, gdyby sytuacja trwała dalej, a że jest wszystko w porządku to po prostu sama sobie zamknęłam temat. Poza tym przy moich maluchach myślenie o sobie schodzi na plan dalszy :lol:

Antykoncepcja hormonalna a ciąża

02/06/12 22:54:40

A może być po prostu tak, że organizm kobiety źle przyswaja przyjmowaną dawkę hormonalną? Zastanawiam się, czy stosując prawidłowo antykoncepcję - ja, np. mam plastry - ciąża jest realna? Wiem, przypadki chodzą po ludziach, ale rzeczywiście najczęściej przyczyna tkwi w roztargnieniu, np. biegunka, antybiotyk przy chorobie, alkohol itp. Czy kobieta może nie reagować na antykoncepcję? Szperałam trochę w sieci, ale jak zawsze najwięcej jest spamu - wpisów kobiet (lub mężczyzn), które są rozżalone i niekoniecznie obiektywne. Tutaj jest trochę inaczej, bo dziewczyny piszą różnie - wnioski nie narzucają się same :)

Jak się wyregulować?

02/06/12 17:52:13

Ja również miałam nieregularne cykle i do tego bardzo bolesne: 0d 21 do nawet 50 - tak, przynajmniej mam w kalendarzyku zapisane :lol: Ginek powiedziała, że niektóre kobiety tak po prostu mają i sama ma pacjentki, które potrafią nawet 2 dni w szpitalu spędzić z powodu okresu... Zaczęłam stosować antykoncepcję, która cykle wyregulowała: 26-28 dni. Miesiączki przestały być obfite i bolesne. Po pierwszym porodzie prawie od razu dostałam okres. I był regularny, niezbyt bolesny. Fakt, miałam tylko 2 razy, bo znów zaciążyłam :roll: Teraz też jestem na antykoncepcji - plastry, aby odciążyć wątrobę - i cykle mam znów regularne. Ale to w końcu tylko krwawienia z odstawienia. Jednak przestałam się po tylu latach źle czuć, więc nie narzekam :o