Zrośniecie/sklejenie warg sromowych mniej. u 11 mies dziewcz

21/12/09 11:29:34

ech... te wargi. Moja córcia miala dwa razy rozklejane... choc ma niespełna trzy latka. Natłuszczam codziennie wg wskazówek lekarza, ale widzę, że znowu zaczyna coś być nie tak... W CZD powiedziano nam , ze do 6-7 lat może to byc nawracający problem :( Słyszałam tez wersję, ze jak dziecko zacznie chodzić bez pieluchy to wtedy nie powinny się już sklejać bo wilgoć z pieluszek sprzyja tej dolegliwości. Moja mala już od roku pieluch nei nosi w ciągu dnia, dbamy o higiene, a mimo to widzę, ze znowu za jakiś czas będziemy jechac na rozklejanie :(

leczenie objawowe

11/12/09 12:50:58

niestety znow jestem zmuszona zasięgnąć Waszej porady... Małą znowu coś dopadło. Wczoraj wieczorem miała 38 st gorączki, w nocy 38,7... od rana ma 39 :( zbiajam ją nurofenem do 38,3... Jest marudna i płaczliwa. Mowi, ze nic ją nie boli. Nie kaszle, nie wymiotuje, nie ma biegunki, kataru brak. Nie wiem co mysleć ::( czy to ciąg dalszy poprzedniej infekcji czy coś nowego ją dopadło. Od tamtej infekcji byłam z nią 3 razy na dworzu. Dwa razy tylko na podwórku a wczoraj wybralam się z nią na zakupy bo wyrosła z kurtki. Przez cały czas dow czoraj unikałam aby nei miała kontaktu z "obcymi" i nie chodziłam poza teren podwórka... czy to mozliwe, ze właśnie wczoraj jakiegoś nowego wirusa zlapała? Jeziemy z nia po południu do lekarza. Dodoam , że w pon i w śr nie miala apetytu, prawie nic nei zjadla, ale zachowywała się normalnie. Temp nie miala i innych objawów tez. Nie wiem co o tym mysleć. Zaczynam się na poważnie bać... :(

jadłospis 3-latka

03/12/09 22:06:50

Ja z tą moją księżniczką to mam taki problem, że ona bez mleka nie przeżyje. I pije je a nie najada się. bardziej traktuje je jako picie. Ona baaaaardzo lubi mleko, sery itp. Ale bez mleka ani rusz.... Kasza dwa razy być musi i w ciągu dnia jeszcze doładuje mlekiem. Walczę z tym od dawna, ale częsciej jednak ten maluch wygrywa. Zaczęłam ją namawiać żeby zamiast mleko zjadla np jeszcze jeden owoc. Czasami działa, częsciej nie. Co będzie dalej, zobaczymy. Mam nadzieję, ze powolutku uda mi się ją troszkę wysmuklić :) Widać już efekty, ale bardzo ciężko jej się obyc bez niektórych "przekąsek". No nic... kropla drąży skałę... :)

Plamienia zamiast okresu?!

02/12/09 12:36:41

Hmm... raczej nie sądzę żebym była, ale kto wie... :( mam już dwójke maluchów... więc przyznam szczerze, ze wolałabym raczej juz nie rodzić. A jesli okaże się, ze w ciąży nie jestem a normalnego krwawienia nadal nie będzie to kiedy udac się do gina? jak najszybciej czy czekać do daty kolejnej miesiączki? Dodam, ze czuję się dobrze, nie odczuwam dolegliwości poza delikatnymi bólami piersi.

Plamienia zamiast okresu?!

02/12/09 10:05:33

odświeżam temacik... mam mały problem, chodzi o miesiączkę.. Moje cykle zawsze były baaardzo regularne, czasami nawet co do godziny. :) w tym miesiącu jest inaczej. Chodzi o to, że powinnam go dostać w poniedziałek, dziś jest środa a ja od wczoraj bardzo delikatnie plamię. Nie jest to czerwona krew tylko brazowe plamki. Zasze te pierwsze dni miałam dosłownie potok... a teraz to nawet 1 wkładka na cały dzień by wystarczyła. Długość mojego cyklu zawsze była 28 dni, dokładnie 28. Wiem, ze może niepotrzebnie panikuję, ale pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przytrafia. jakie mogą być przyczyny? nie stresuję się, nie chorowałam, nie podróżowałam :( Do kiedy ewentualnie powinnam poczekać i kiedy udać się do lekarza? Dodam, ze od lutego do lipca stosowałam plastry Evra... do zapłodnienia raczej w ostatnim okresie dojść nei mogło bo zabezp. się prezerwatywami.