Wszystko o toksoplazmozie (i kotach)

01/03/10 14:35:29

Teoretycznie tak :) Ale chodzi mi o sytuację kiedy ściereczka ma kontakt z nieumytym np jabłkiem... Więc teoretycznie coś tam mogło "przejść" z jabłka na ścierkę. A potem ja umyte ręce w nią wytarłam... Wiem, że nie powinnam się tak stresować, ale to czasami silniejsze ode mnie :)

Wszystko o toksoplazmozie (i kotach)

01/03/10 13:51:55

Witam serdecznie! Ja powracam z kolejnym pytaniem o możliwość zakażenia toxo. Tak bardzo się staram uważać aby się nie zarazić, że teraz analizuję chyba każdą czynność wykonywaną w kuchni i powoli popadam w paranoję Myję dokładnie owoce i warzywa przed zjedzeniem, a także ręce po kontakcie z surowym mięsem czy właśnie warzywami i owocami. Ale ostatnio złapałam się na tym, że w kuchni czasem po umyciu wycieram ręce w szmatkę, która leży cały czas w kuchni, a więc potencjalnie może mieć kontakt z nieumytymi owocami czy deską do krojenia mięsa. A mąż jak ostatnio zauważyłam czasem używa jej do np zgarnięcia okruchów ze stołu. No i pojawiła się panika czy po wytarciu rąk taką ściereczką a następnie dotknięciu jedzenia można przenieść toxo ze ścierki do ust?? To już taka strasznie pośrednia droga, bo z np jabłka na ścierkę ze ścierki na ręce i z rąk na kolejne jedzenie, ale nie mogę przestać o tym myśleć i tego analizować, więc jeśli to możliwe to bardzo proszę kolejny raz o pomoc i mam nadzieję uspokojenie. Z góry dziękuję i pozdrawiam A.

Wszystko o toksoplazmozie (i kotach)

22/01/10 15:52:54

A czy w moczu nie występują inne inwazyjne formy toksoplazmozy (tachyzioty)?? Bo skoro w ostrej fazie infekcji przenikają one do krwi to mogą być również w moczu?? Jestem w ciąży i nie mam odporności na toxo. A pytam z ciekawości bo to mało prawdopodobne żeby kot był chory :) A gdzieś przeczytałam, że można też zarazić się też drogą aerogenną wdychając właśnie tachyzoity... A nie wiem czy one mogą "latać w powietrzu", ale zakładając że tak i że mogą być w moczu kotka, to tak też potencjalnie można się zarazić. Chyba strasznie namieszałam :D

Wszystko o toksoplazmozie (i kotach)

22/01/10 15:27:10

A ja mam pytanie odnośnie zdania: ...Zakaźne dla człowieka mogą być też inne wydzieliny i wydaliny zarażonych zwierząt jak: mleko, ślina, nasienie, mocz, kał... Co w takiej sytuacji z moczem kotka?? Mnie ostatnio kot znajomych zrobił siusiu w bucie... Wiadomo że wszystko zostało wytarte, ale musiałam jakoś wrócić do domu... Czy w ten sposób mogłam się potencjalnie zarazić?? Albo jak kot zrobi siusiu na kanapie i to wyschnie... Czy można się zarazić przez dotknięcie ręką tego miejsca i przeniesienie np w okolice ust??

Cytomegalia i toxoplazmoza- co znacza moje wyniki???

20/12/09 14:09:22

Dziękuję bardzo za odpowiedź! A czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy CMV można się zarazić przez zwykłą rozmowę z osobą chorą lub kaszel czy kichnięcie?? Czy raczej potrzebny jest bezpośredni kontakt z wydzielinami, wydalinami osoby chorej??