cukrzyca ciążowa

13/11/08 19:00:43

kropusiamama zaneta 86 witajcie. rybkagd ona czyli ja gratuluję A ja dzisiaj byłam u diabetologa. I tak: waga znowu poszła mi w dół tym razem o 60 dkg i rezultat taki zwiększenie diety do 2300-2400 kal i insulina 4j-3j- 4jlub 3 j było po 2 j. Chyba muszę zacząć jeść słodycze bo juz nic mi innego nie przychodzi do głowy :( Pozdrowienia dla wszystkich.

cukrzyca ciążowa

12/11/08 17:37:04

Madeleine piszesz m.in, żeby unikać makaronów i ziemniaków. Ja na oba produkty sobie pozwalam z tym, że makaron aldente a ziemniaki zimne oczywiście w rozsądnych ilosciach. Gdzieś wyczytałam że takie nie są tak groźne. U mnie nawet się to sprawdziło, czy spotkałaś sie z taką opinią. Dziewczyny jak to jest przede mną jeszcze kawał czasu, czy w miarę jego upływu i coraz starszej ciąży będę potrzebować większej ilości insuliny? mamamia fajny ten przepis na drożdżówki, będę robić ale pewnie nie skosztuje, żeby nie mieć kaca moralnego. Jeśli chodzi o wyprawkę to ja jestem na etapie oglądania wózków i łóżeczek na alegro. A zakupy robisz na podstawie jakiejś listy :) ?

cukrzyca ciążowa

11/11/08 08:49:34

mamamia ja schudłam 2,5 kg w 1 tydzień, no ale jak nie schudnąć przy diecie jaką wtedy dostałam 1600 kal. Teraz mam insulinę i dietę 2000 kal. Biorę od samego początku żelazo, potas i doszedł mi magnez. czy batonik Corny to jest dietetyczny czy zwykły baton, nie wiem gdzie go szukać. Ja wczoraj kupiłam w sklepie dietetycznym ciastka- wafelki 2 rodzaje ale jedne to jakiś niewypał 0% cukru a węglowodanów dużo. Tych drugich jeszcze nie próbowałam o ile się nie myle słodzone fruktozą. Zawierzyłam Pani sprzedającej bo ja niestety nic nie widziałam zaliczyłam okulistę, który zakraplał mi oczy żeby sprawdzić czy cukrzyca czegoś nie porobiła na dnie mojego oka. Ale wszystko ok. :). Nadal chciałabym znaleźć coś słodkiego taka malutka nagroda :wink: za dietę.

cukrzyca ciążowa

11/11/08 07:35:13

Dziewczyny dziękuje za miłe przyjęcie. imprezka181 nie masz się co łamać bo przecież to przez słodycze. Wydaje mi się że problem byłby gdyby cukier zaczął skakać na normalnych do tej pory posiłkach-tych wypróbowanych. Wtedy to faktycznie idzie się załamać, pewnie każda z nas już takie coś zaliczyła. Ja dostałam insulinę bo jak wzięłam sobie dietę do serca to zaczęłam chudąć. A i tak zdarzyły mi się nieiwelkie przekroczenia norm.Pani dr stwierdziała ze muszę więcej jeść i dała mi insulinę. Wizytę mam w czwartek i trochę się boje bo nie wiem co z tą moją wagą, nie leci ale i nie idzie w góre. Dziewczyny czy wy wszystkie macie tutaj normy: na czczo do 90 mierzone 1 godz. po posiłku do 140?

cukrzyca ciążowa

10/11/08 14:08:02

Chciałabym się przywitać i dołączyć do Waszego grona. Jestem w 26 tyg. ciąży a z cukrzycą zaczęłam walczyć od 22 tyg. Chętnie skorzystam z wszyszych rad i podziele się swoim doświadczeniem. Jestem na insulinie 2 jednostki 3 x dziennie, i oczywiście nie diecie. Dziękuje AH za linka do tgo forum :D