cukrzyca ciążowa

28/01/09 15:40:35

Drotka nic mi nie wiadomo o odstawianiu insuliny przed porodem. Ja prawdopodobnie będę się musiała zgłosic do szpitala w ten piątek a cały czas biorę insulinę. Z tego co mi diabetolog mówiła to jakby mnie skurcze wzieły to mam już nic nie jeść no to wiadomo że i nie brac insuliny a w szpitalu poinformować kiedy jadłam ostatni posiłek i ewentualnie mam dostać kroplówkę. Tylko zaznaczam że ja biore też insulinę dzienną. Moja ginekolog jest za rozwiazaniem ciązy wczesniej ale nie z racji tego że biorę insuline tylko że mam cukrzycę ciążową.

cukrzyca ciążowa

27/01/09 13:28:49

nacia super, tak trzymaj!! :D ruttka bardzo ładne masz teraz wyniki, gratuluję tak trzymaj!

cukrzyca ciążowa

26/01/09 11:12:46

zbiszkopcik Drotka dziewczyny strasznie wam dziękuję za informacje. Na pierwszy rzut oka to na początku wiele produktów które jadłam teraz będę musiała usunąć z jadłospisu. Zrobie wszystko byle było dobrze.

cukrzyca ciążowa

25/01/09 07:40:18

Drotka masz racje, że moja diabetolog bardzo rygorystycznie podeszła do moich wyników. I pewnie jakby to był ktoś inny to nie miałabym insuliny ale mimo wszystko nie załuję bo wiem jaki stres towarzyszy mierzeniu cukrów a w moim przypadku insulina zdecydowanie zmniejszyła ten stres do minimum :lol: Pani dr dała mi insulinę bo chciała żeby moje posiłki były obfitsze. Bo prawda jest tak, że jak zaczęłam tyć na początku ciąży, to tak sobie tyłam do września a póżniej były spadki wagi (dieta ) i teraz dopiero osiągnęłam tą wagę z wrzesnia. w sumie ok 10 kg jestem do przodu przez całą ciąże. Może jeszcze coś dojdzie :wink: bo caraz częściej nie opieram się słodkim pokusą. Ja tez chodzę do szkoły rodzenia, ale dopiero w ten wtorek będzie na temat karmienia i pielęgnacji piersi, to pewnie i diety karmiącej a ja niestety nie pójdę mam kolejną wizytę u mojej ginekolog. Ja na ktg chodzę do ginekolożki, wizyty mam płatne ale przynajmniej nie muszę czekać w kolejce jak to mają niektóre dziewczyny. napisz proszę jak znajdziesz czas jeszcze pare słów o diecie matki karmiącej.

cukrzyca ciążowa

24/01/09 09:17:34

doris71 ta pani diabetolog co mnie prowadziła to dobra specjalistka również w cukrzycy ciążowej. Bardzo szybko dała mi insulinę, w tym na noc jakiś m-c później po tej insulinie na dzień bo pojawiały mi się cukry 92, 95 na czczo. Ja miałam normę do 90. Myślę, że wizyty kobiet ciężarnych od osób z cukrzycą nie wiele się różniły albo wcale. Możesz porównać ze swoim diabetologiem: ja miałam zawsze mierzony cukier, byłam ważona, zawsze obsłuchiwała mi płuca, sprawdzała cukry w książeczce i zapisywała do tej drugiej książeczki cukrzycowej zalecenia, utalała dietę w kaloriach/dzien. Tyle że bardzo rygorystycznie podchodziła do moich cukrów wystarczyło jedno przekroczenie normy na czczo lub po posiłku i juz dodawała mi insuliny do tego posiłku gdzie przekroczyłam lub na noc. Piszę ci to bo lekarzom to najlepiej powiedzieć że nie mają doświadczenia a czy my mamy doświadczenie? Bedziesz teraz mogła chociaż porównać. nacia dlaczego masz obawy co do usg? Zobaczysz wszystko bedzie dobrze a my poprostu jesteśmy przewrażliwione. Drotka napisz coś na temat diety matki karmiącej, ja jestem zielona z tego tematu.