Ciąża a prawo pracy

09/07/08 16:12:44

W kwietniu zostałam skierowana przez Urząd Pracy do odbycia półrocznego przygotowania zawodowego. Pracuje jako opiekun nocny w placówce opiekuńczo -wychowawczej. Po prawie trzech miesiącach pracy dowiedziałam sie, że jestem w ciąży. Lekarz ginekolog odradził mi pracę w godzinach nocnych i wręczył zwolnienie lekarskie (na trzy tygodnie). Jest szansa, że wrócę do pracy o ile pani dyrektor zadecyduje o przeniesienie mnie na dzienne dyżury. Chciałabym zapytać: 1) Czy za te trzy tygodnie, kiedy jestem na zwolnieniu otrzymam wynagrodzenie ? 2) Kiedy za trzy miesiące skończę przygotowanie zawodowe to czy nadal będę otrzymywać pieniądze aż do dnia porodu? Jeśli tak to jaką kwotę? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Kaszel:(

05/07/08 14:46:09

Byłam u laryngologa i powiedział, że mam lekkie zapalenie tchawicy. Zapisał mi Zioła w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych dostępne tylko w Aptece Bonifratów. Kiedy pytałam o syropy na kaszel -powiedział mi że żaden nie jest wskazany, ponieważ zawiera śladowe ilości szkodliwych substancji. Potem wybrałam się do alergologa i okazało się, że przyczyną mojego kaszlu może być alergia na pyłki. Przepisał mi Zyrtec i zapewniał, ze jest on zupełnie nieszkodliwy dla dziecka. W rezultacie żadnego leku nie wzięłam, bo być tu człowieku mądry jak każdy lekarz mówi co innego. Piłam mleko z miodem i po paru dniach kaszel minął. Z tego wniosek,że najlepsze są babcine sposoby leczenia przeziębienia i kaszlu. Pozdrawiam :D :)

Ciąża

04/07/08 22:17:57

Jestem w siódmym tygodniu ciąży. Oprócz bolesności i powiększonych piersi nie mam żadnych objawów. Czy to normalne?

Kaszel:(

29/06/08 16:21:02

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wszystko byłoby ok gdyby nie ten okropny kaszel, który nie daje mi spać po nocach. Czasem trwa on nawet do 15 minut. Strasznie sie wtedy męczę. Pani w aptece poleciła mi syrop DROSETUX - podobno skuteczny i nieszkodliwy dla dziecka. Czy któraś z Was brała może ten syrop będąc w ciąży? Czy on jest bezpieczny dla dzidziusia? Proszę o radę. Pozdrawiam :?

Luteina

25/06/08 22:17:38

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Ginekolog podczas wizyty zapisał mi oprócz witamin również Luteinę. Niestety nie wytłumaczył mi w jakim celu mam ją stosować, a ja byłam tak zestresowana, że zapomniałam o to zapytać. Z góry dziękuje za odpowiedź.