Czy wszystkie ciąże są chciane?

13/05/08 12:14:40

[quote="widzewianka":1jtmopv4]Dziecko to wspanialy skarb, jedyny i niepowtarzalny, to czesc mamy i taty, nowe piekne zycie. Wydaje mi sie,ze kazda kobieta powinna rozumiec to,ze nosi w sobie nowe zycie- to jest cud! Jak z malego zarodka rozwija sie nowy czlowiek, ktory rosnie w łonie matki. Studia, praca, itp- to nie przeszkoda, wszystko jest do pokonania, trzeba chcieć. :) Smutno mi czytac,ze nie chcesz tego dziecka. To niesprawiedliwe, bo na tym forum sa osoby, ktore za małą fasolke w brzuszku, duzo by dały... :( docen to,ze nosisz w sobie zycie !
Również uważam że to niesprawiedliwe. No ale nie wiem czy zauważyłaś - nie uważam żeby studia praca itp. byly tu przeszkodą, problem jest w tym że nie chcę ;)

Czy wszystkie ciąże są chciane?

13/05/08 12:12:02

[quote="chili":12lvb0s3]Na forum, któregio tematyka jest scisle związana z ciazą, staraniami, radoscią z posiadania dziecka, rodziny, tu gdzie sa działy dla kobiet po stracie dziecka, raczej nie znajdziesz przychylnych Ci osób, które będą promowały negatywny stosunek do posiadania potomstwa :? niestety musisz poczukac gdzie indziej..i jak pisały dziewczynby -adopcja- to jest rozwiązanie, jesli nie jest to ciąza z Twojej winym jesli nie chcesz tego dziecka - oddaj je. Nie ma czegos takiego jak ciaza nie z mojej winy, chyba ze ciąza jest wynikiem gwałtu lub przemocy, ale w takich przypadkach poskie prawo dopuszcza aborcje- w "proscesie" zapłodnienia uczestnicza zawsze dwie osoby,a antykoncepcja, to raczej sprawa kobiety,zwłaszcza gdy kobieta nie chce i nie jest gotowa na dziecko, bo podejmujac wspólzycie trzeba liczyć sie z takimi konsekwencjami.
Nie miałam zamiaru niczego promować, jeśli tak to odebrałaś - przykro mi (a może po prostu przeczytaj jeszcze raz moje posty?) Mimo wszystko ja też tu trafilam... No i dziękuję za uświadomienie całej reszty (ech, jak malo wiesz o świecie...)

Czy wszystkie ciąże są chciane?

13/05/08 12:08:48

[quote="Grochy":1mifqsnc]To nie problemy z samooceną sprawiaja, że kobiety są dumne będąc w ciazy no ale... co głowa to mądrośc... Wiesz, jak nie chcesz to znasz rozwiązanie tego problemu, Zabieg. Dogadaj sie z lekarzem póki czas. To chcesz usłyszec? Czy może chcesz założy kółko kobiet nienawidzących swoje brzuchy i dzieci? Żyjemy w wolnym kraju, powodzenia, chętnie przyjrzę sie Waszym dyskusjom :)
Gdybym mogła usunąć tę ciążę, już dawno bym to zrobiła, ale dziękuję również i za tę radę. Skoro nie masz nic do powiedzenia na temat o którym jest mowa to po co się tu wypowiadasz zamiast się przyglądać? :?

Czy wszystkie ciąże są chciane?

13/05/08 12:04:57

[quote="Madziorowy":3lse86dk]Z twoich wypowiedzi widze ze jestes bardzo chłodna osobą. Moje dziecko było nie planowane ale chciane, wiec nie odpowiada porownywac do twojej sytuacji. Jesli nie chcesz tego dziecka, oddaj do adopcji. I tyle.
Dziękuję za ocenę mojej osoby i za radę (chociaż o nie nie prosiłam). Faktycznie, nie porównuj.

Czy wszystkie ciąże są chciane?

13/05/08 11:51:08

Nie, nie planowałam. Ta ciąża nie jest moją winą. Problem naprawdę nie polega na tym, że nie mogę "dojść do porozumienia z samą sobą", "czuję się niepewnie", czy buzuja mi hormony... I nie mam aż tak niskiej samooceny, żeby bycie matką mogło być dla mnie powodem do dumy :D Ja po prostu nie chcę tego dziecka. Jestem Wam wdzięczna za dobre chęci, ale szczerze mówiąc zakładając ten temat liczyłam raczej na głosy osób które mają podobny problem...