szwy...co robić?

07/01/07 23:10:07

Szwy po rozpuszczalne po cc są zakładane wewnątrz, natomiast rana zewnetrzna jest zszywana nomalnym szwem który trzeba usunąć. Najlepiej zgłoś się jak najszybciej do lekarza. [/quote]

Cewnik w czasie CC

07/01/07 13:29:57

Miałam dwa razy CC, cewnik zakłada się przed sama operacją, nie jest to bolesne, ale też do przyjemności nie należy, natomiast już po założeniu nie czuje się w ogóle że jest. Zdejmowany jest w momencie gdy pacjentka sama może udać sie do wc. W przypadku pierwszego CC było to w drugiej dobie od operacji, a przy drugim CC zdjeli mi go po 24 godzinach, czyli jak tylko wstałam pierwszy raz z łóżka. Ale wszystko zależy od tego jak się czuje pacjentka.

usg

06/01/07 08:06:16

Ja miałam robione usg przy każdej wizycie i mój lekarz zapewnił mnie ze nie ma to złego wpływu na dziecko

W pasach, czy bez??

19/12/06 10:07:08

JA pomimo tego ze powinnam właściwie już urodzić, to zawsze jeżdżę w pasach, tylko dolny pas układam sobie pod brzuszkiem, zawsze to dużo bezpieczniejsza podróż, a dziecko w brzuszku jest tak chronione wodami płodowymi i łożyskiem że ucisk (oczywiście nie za mocny) nie zaszkodzi mu na pewno, ale jeśli podczas jakiegos wypadku wypadniesz przez przednią szybę, to może się to skończyć tragicznie dla was obydwojga. Spróbuj zrobić tak jak ja, zapnij pas a dolną część przeciągnij pod brzuskiem, prawie na udach. Zobaczysz ze żadnego dyskomfortu, czy jakiegoś uciskania nie bedziesz czuła.

poród rodzinny-przeciwwskazania

18/12/06 23:59:06

Ja również doradzam obecność męża, naprawdę dużo lepiej się będziesz czuła mając obok siebie kogoś bliskiego. A jeśli chodzi o ryzyko cesarki, to na czas zabiegu mąż poczeka sobie na korytarzu, ale jak tylko jest po wszystkim to odrazu może znowu być przy tobie. Ja też byłam podłączona do ktg, ale nikomu z personelu nie przeszkadzał fakt, że mąż siedzi obok i trzyma mnie za ręke.